267 відгуків
+380 (66) 167-50-07
Versor

Освітлення в квартирі: 5 правил, про які ви не знали

Освітлення в квартирі: 5 правил, про які ви не знали
Давно закінчилися часи, коли для освітлення кімнати використовували тільки одну люстру. Тепер розподіл світла в просторі перетворилося в мистецтво. При цьому функціональність в питанні вибору освітлювальних приладів має ключове значення. Дизайнери студії Romanoff & Wood розповіли, на що слід звертати увагу при плануванні освітлення в житлових приміщеннях.
Студія інтер'єрного дизайну Romanoff & Wood була заснована в 2010 році. Протягом 5 років дизайнери компанії розробляють і реалізують дизайн-проекти житлових і комерційних інтер'єрів, займаються декоруванням інтер'єрів, сезонним та святковим оформленням торгових центрів. За час існування студія реалізувала безліч проектів різного ступеня складності.
1. Локальний світло – головний помічник Локальні світильники допоможуть грамотно зонувати кімнату. Такий прийом почав активно використовуватися в дизайні квартир після поширення моди на приміщення з вільним плануванням та інтер'єри в стилі лофт. Часто дизайнери роблять помилку і ставлять естетичні уподобання до інтер'єру вище вимог функціональності. Наприклад, забувають встановлювати додаткові світильники поруч зі спальною зоною, місцем для читання чи обіднім столом.
2. Багаторівневе освітлення – абсолютний must-have Інтер'єр квартири і будинки вимагає різних рівнів освітлення. Наприклад, для спальні підійде м'яке розсіяне світло, а для вітальні та ванної – спрямований і яскравий. На кухні буде доречно природне освітлення робочої поверхні. Якщо такої можливості немає, подбайте про локальної підсвічуванню робочих зон: використовуйте точкові світильники, вбудовані в карниз кухонного гарнітура або вмонтовані в його нижню панель.
3. Відтінки ламп – кожному своє Ключову роль у висвітленні інтер'єру грає колірна температура ламп. Існує три основних кольори: теплий білий світ (менше 3300 К), природний білий (3300-5000 До) і холодний білий (більше 5000). Перший підійде для житлових кімнат: вітальні, спальні та дитячої. Другий – для вітальні або кабінету, а третій використовуйте для освітлення робочої зони кухні.
4. Економія електроенергії – запорука ефективності світильників У відповідності з встановленими нормами, на 1 квадратний метр кімнати потрібні лампи потужністю 10 Вт. Між тим для сучасних виробників головний показник економічності світильників – світлова віддача ламп. Вона виражається співвідношенням Люмен/Ват.
Заощадити на електроенергії допоможуть енергозберігаючі лампи – вони показують результат у 50-90 лм/Вт, в той час як для ламп розжарювання показник складає всього 13 лм/Вт. Найбільш економічні розрядні лампи високого тиску з показником світловий віддачі 100 лм/Вт. Проте їх вартість у 5 разів вище вартості звичайних ламп.
5. Грамотне розподіл світла – кімната без недоліків Грамотне розподіл світла допоможе приховати недоліки приміщення. Підвішені люстри та чашоподібні світильники роблять стелю вище, а лампи з абажуром, навпаки, візуально зменшують висоту кімнати. Для невеликих кімнат підійде яскраве світло в поєднанні зі світловідбиваючими матеріалами стелі і підлоги – він візуально розширить простір. Точкове освітлення і світлодіодне підсвічування елементів декору зорово зменшують приміщення, тому підійдуть для кімнат з великою площею.
Джерело: https://www.inmyroom.ru/.../10624-osveschenie-v-kvartire-5-pr...
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner